ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13535039
*
nr 1353 5039
Spegel
Gustaviansk stil, 111x54 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 19:48:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 11:29:39
1
300 kr
12/10 18:12:24
2
400 kr
12/10 19:11:01
3
400 kr
12/10 19:11:02
2
400 kr (Budbetjänt)
12/10 19:12:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1353 5039
Spegel
Gustaviansk stil, 111x54 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 11:29:39 | 1 | 300 kr |
12/10 18:12:24 | 2 | 400 kr |
12/10 19:11:01 | 3 | 400 kr |
12/10 19:11:02 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/10 19:12:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59